Blog
dieta oczyszczająca nerki i wątrobę
Oceń ten post:

Dieta oczyszczająca nerki i wątrobę – kiedy warto zdecydować się na detoks?

Wielu ludzi nie docenia zalet diet oczyszczających. Pozbycie się toksyn pomaga nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale też uzdrawia organizm. Zwłaszcza nerki mają kompleksowy wpływ na ciało – są odpowiedzialne za oczyszczanie krwi. Jeśli ich praca jest zaburzona, zanieczyszczona krew dostaje się w obieg i negatywnie wpływa na inne organy ciała.

Istotna dla zdrowia organizmu jest też wątroba – pełni około 500 funkcji, m.in. neutralizuje toksyny z alkoholu, przemienia węglowodany i białka w tłuszcze, a lipidy w kwasy tłuszczowe. Właśnie dlatego zdrowa wątroba to klucz do zdrowego organizmu.

Skąd biorą się toksyny i zanieczyszczenia w organizmie?

Toksyczne substancje w organizmie najczęściej pochodzą z zewnątrz. Najczęstszymi toksynami, z którymi musi mierzyć się każdy z nas są pestycydy stosowane do ochrony roślin. Kolejne na niechlubnym podium są efekty spalania śmieci – dioksyny. Niebezpieczne dla organizmu człowieka są też metale ciężkie, które zjadamy wraz z warzywami: glin, kumulujący się w produktach uprawianych na zakwaszonych glebach czy ołów z roślin rosnących przy ruchliwych ulicach. Źródłem trujących substancji są też papierosy i alkohol.

Nie wiesz czy Twój organizm potrzebuje oczyszczenia? Sprawdź u siebie te objawy:

 • niezdrowa cera, przebarwienia, trądzik, wypryski, opuchlizna;
 • przybieranie na wadze;
 • zaparcia;
 • przemęczenie;
 • rozdrażnienie;
 • senność;
 • zgaga;
 • żółty lub biały nalot na języku;
 • nieprzyjemny oddech.

Mogę one świadczyć o zatruciu organizmu. Warto wówczas zastosować kurację odtruwającą.

Jak oczyścić nerki?

Oczyszczanie nerek wspomogą warzywa moczopędne, które będą działać odwadniająco. Należą do nich: marchew, pietruszka, pomidory, brokuły, cebula, czosnek, pietruszka czy seler. Z owoców warto wprowadzić do jadłospisu truskawki, poziomki, borówki, żurawinę czy gruszki. Najlepszym pomysłem jest przyjmowanie tych pokarmów w formie koktajli – organizm łatwiej je strawi. Wspomóc oczyszczanie mogą też zioła takie jak pokrzywa czy brzoza. Również działają moczopędnie i pomagają pozbyć się piasku z nerek.

Dobrym wyborem są również suplementy diety, które można stosować jako uzupełnienie jadłospisu. Należy jednak zrezygnować wówczas z moczopędnych kuracji ziołowych, ponieważ w kapsułkach i tabletkach również zamknięte są składniki odżywcze znajdujące się w ziołach. Jednoczesne stosowanie tych dwóch metod oczyszczania może spowodować poważne odwodnienie. W tym miejscu podkreślić należy, że niezależnie od metody wybranej do oczyszczania nerek, należy podczas kuracji pić wyjątkowo dużo wody, by nie pozwolić organizmowi na odwodnienie.

Dieta oczyszczająca wątrobę

Na początek: oczyszczanie wątroby nie jest dietą wątrobową, którą stosuje się w terapii schorzeń wątroby. To raczej prewencja, zapobieganie, zanim coś złego się wydarzy – dlatego pokarmy oczyszczające wątrobę może do swojej diety wprowadzić każdy. Są to produkty takie jak:

 • wszystkie zielone warzywa oraz marchew, pomidory, ziemniaki, papryka i buraki;
 • zboża, nasiona i orzechy takie jak: ryż, siemię lniane, słonecznik, orzechy włoskie;
 • ciemne i pełnoziarniste pieczywo;
 • ryby: tuńczyk, pstrąg i sardynki;
 • słodycze: chałwa i miód;
 • mleko sojowe, kiełki, soki warzywne.

Należy unikać wszelkiego nabiału, czerwonego mięsa, białego pieczywa, grzybów, kawy i alkoholu.

Lekka dieta oczyszczająca wątrobę wpłynie nie tylko na jej kondycję – pomoże wyregulować metabolizm i zgubić zbędne kilogramy. Reguły takiego odżywiania mogą być wprowadzone do stałego jadłospisu – z pewnością przyniesie to wiele pożytku.

Dieta oczyszczająca w pudełku?

Kuracje detoksykujące są bardzo liczne. Najczęściej polegają na kilkudniowym planie żywieniowym, na który składa się pewien określony rodzaj dań. Warta uwagi jest pudełkowa dieta Detox od SuviBox, dzięki której można szybko przeprowadzić oczyszczenie organizmu. 7-dniowy jadłospis to propozycja dla osób, które czują, ze muszą pomóc organizmowi oczyścić się z zalegających w nim szkodliwych substancji. Dieta jest bogata m.in. w warzywa i owoce o niskim indeksie glikemicznym, bezglutenowe kasze oraz strączki czy zioła wspomagające wątrobę. Optymalny czas trwania tej kuracji to 7-21 dni. Warto wziąć pod uwagę nie tylko zdrowotne efekty takiego detoksu, ale również odchudzające: taka krótka terapia jest doskonałą podstawą pod stosowanie zdrowej diety na co dzień.

Podsumowanie

Nasza kuracja oczyszczająca skupia się na kompleksowym podejściu do tej kwestii. Dzięki temu wprowadzenie do diety zdrowych produktów pozwoli oczyścić cały organizm, a nie tylko jego określone części. Pozwoli to zadbać o zdrowie na długie lata.

Więcej informacji na kanale YouTube:

 

Oceń ten post:
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

* pola obowiązkowe

Dołącz do grona zadowolonych klientów

Wypróbuj diety SuViBox i ciesz się urozmaiconą dietą dostarczaną codziennie do Twoich drzwi.