Blog
jak-dobrac-diete
Oceń ten post:
3/5 - (2 votes)

Jak dobrać dietę do swoich potrzeb?

3/5 - (2 votes)

Wybór diety nie powinien opierać się tylko na modzie, wpływie influencerów czy nagłej potrzebie zrzucenia kilku kilogramów przed ważnym wydarzeniem. By wybrać dla siebie najlepszą dietę warto odpowiedzieć sobie na wiele pytań: o ulubione produkty, alergie, niedobór witamin czy składników odżywczych. Dopiero zebranie odpowiedzi pozwoli, spośród setek różnych sposobów odżywiania, wybrać ten jeden, który będzie dopasowany do potrzeb naszego organizmu i który potraktujemy jako nasz nowy styl życia, a nie przykry obowiązek.

Jak dopasować dietę do siebie?

Po pierwsze musisz prześledzić swoje nawyki żywieniowe. Z pewnością są produkty, które lubisz bardziej lub mniej. Przejrzyj różne diety i wybierz najlepszą dla siebie pod względem dozwolonych produktów. Na przykład: na diecie MIND czy DASH można spożywać dobre i zdrowe cukry w postaci owoców, a także produkty pełnoziarniste. Diety proteinowe będą odpowiednie dla osób które lubią mięso i cenią sobie różnorodność wysokobiałkowych warzyw. Dieta ketogeniczna natomiast sprawdzi się u osób, które preferują zdrowe tłuszcze i nabiał. To oczywiście tylko przykłady – we wszystkich dietach jest cała masa dozwolonych produktów, dlatego wybór powinien opierać się na ich analizie.

Jak dobrać dietę do wagi i wzrostu?

Upodobania kulinarne to jednak nie jedyne, na czym powinno opierać się wybór diety. Jeśli chcemy schudnąć, dobrze jest znać zapotrzebowanie kaloryczne organizmu – dzięki temu można dobrać odpowiednią dietę. Aby poznać swoje zapotrzebowanie kaloryczne można skorzystać ze wzorów matematycznych, ale są one skomplikowane i nie zawsze miarodajne. Zdrowia nie da się niestety opisać matematycznie. Najlepiej jest udać się do specjalisty dietetyka, który pomoże dobrać dietę do wagi i wzrostu.

Znajomość naszego zapotrzebowania kalorycznego pozwoli dowiedzieć się, ile kalorii potrzebujemy do codziennego funkcjonowania. Osoby, których celem jest schudnąć powinny obniżyć tę liczbę i pilnować, by przestrzegać nowego rygoru kalorycznego. Specjaliści obniżają podaż kalorii względem zapotrzebowania o około 300-500. Taka zmiana pozwoli na kontrolowaną utratę wagi i zniweluje ryzyko efektu jojo.

CPM możemy oczywiście również podnieść, jeśli chcemy przytyć lub potraktować jako wyznacznik, kiedy waga ma pozostać na swoim poziomie. To bardzo przydatny wskaźnik nie tylko dla osób, które chcą schudnąć.

Jaka dieta jest najzdrowsza?

Dieta DASH, której nazwa po rozwinięciu i przetłumaczeniu oznacza „plan żywieniowy chroniący przed nadciśnieniem” jest od lat uważana za jedną z najzdrowszych diet. Jest bardzo różnorodna i odpowiednia dla wszystkich członków rodziny, ponieważ powstała z myślą o ochronie przed problemami z sercem, nie zaś dla osób odchudzających się czy nabierających masy. Przepisy są głównie zmodyfikowaną wersją popularnych dań, poza tym je się dość często, bo nawet 5 razy w ciągu dnia, co jest świetną wiadomością dla osób lubiących jeść. DASH nie jest też ograniczona czasem trwania, właśnie dlatego, że to bardziej propozycja zdrowego stylu życia niż dieta. Głównymi produktami, które zakłada dieta DASH są:

  • produkty pełnoziarniste,
  • owoce,
  • warzywa,
  • chudy nabiał.
  • chude mięso, drób, ryby
  • orzechy i nasiona

Jak dobrać dietę pudełkową?

Diety pudełkowe zyskały ogromną popularność w ostatnich latach. Nic dziwnego. Dla osób, które pracują i nie mają czasu na gotowanie – przyrządzone, zbilansowane i różnorodne dania dostarczone każdego dnia to doskonałe rozwiązanie. Diety pudełkowe pozwalają dbać o zdrowie bez liczenia kalorii i spędzania czasu w kuchni. By dobrze ustalić zapotrzebowanie kaloryczne oferujemy kontakt z dietetykiem, który doradzi, jaką wybrać dietę.

W ofercie cateringu, oprócz diet odchudzających, sportowych czy wegetariańskich, jest także dieta standard – jeśli odchudzanie ani budowanie mięśni nie są Twoim celem, a czasu na gotowanie masz niewiele – to propozycja warta uwagi. Pomoże utrzymać organizm w dobrej kondycji i zdrowiu.

Podsumowanie

Każda dieta Suvibox jest przemyślana i skonstruowana przez grono specjalistów i dietetyków, a szeroki wybór ofert pozwala na odnalezienie tej odpowiedniej w zależności od spożywanej ilości kalorii, posiłków lub też preferencji kulinarnych. Jeżeli wciąż trudno jest Ci podjąć decyzję warto zamówić zestaw próbny lub skonsultować się z nami!

Oceń ten post:
3/5 - (2 votes)
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

* pola obowiązkowe

3/5 - (2 votes)

Dołącz do grona zadowolonych klientów

Wypróbuj diety SuViBox i ciesz się urozmaiconą dietą dostarczaną codziennie do Twoich drzwi.