Dlaczego warto pić wodę? Jak się do niej przekonać? - BLOG - catering dietetyczny
Biuro Obsługi Klienta 733 909 809; Pn-Pt 8:00-18:00; Sb-Nd 8:00-13:00

DLACZEGO WARTO PIĆ WODĘ? JAK SIĘ DO NIEJ PRZEKONAĆ?

O wodzie powstało już tysiące artykułów. Wśród nich ciężko znaleźć taki, który traktowałby o tym, aby jej nie pić. O tym, jaki ma zbawienny wpływ na nasz organizm słyszymy na każdym kroku.


ILE LITRÓW WODY POWINNO SIĘ PIĆ DZIENNIE?


Wszędzie mówi się o tym, że wskazana ilość to 2-3 litry wody dziennie. Czyli ile tak naprawdę? Bardziej dwa czy trzy? A może dwa i pół? Spieszymy z odpowiedzią. Na każdy kilogram masy swojego ciała powinieneś dostarczać 30ml wody. A zatem – jeśli ważysz 60kg dziennie powinieneś wypijać 1800 ml (60*30).CO ZROBIĆ, ABY PRZEKONAĆ SIĘ DO PICIA WODY?


Nie ukrywajmy, że ktoś, kto jest przyzwyczajony do picia słodkiej herbaty, kawy z mlekiem, czy też soków, może mieć problem z porzuceniem tych rarytasów na cześć ZWYKŁEJ WODY. Przecież jest taka… bezsmakowa! Fakt, zaspokaja pragnienie lepiej niż wyżej wymienione napoje, ma mnóstwo zalet, ale ciężko się na nią przerzucić ot tak. Wie o tym każdy, kto chociaż raz próbował to zrobić.

Istnieje na to sposób. Do wody wystarczy dodać owoce (takie jak np. cytryna, pomarańcza, limonka, truskawki, grejpfruty, winogrona, maliny – łącząc je według własnego uznania) oraz miętę. I nasza woda z bezsmakowej staje się smakowa :)

Pamiętaj jednak, że wody smakowe dostępne w sklepach zawierają dużo cukru oraz sztuczne barwniki i konserwanty. Nasza alternatywa jest smaczniejsza i nieporównywalnie zdrowsza!

A co z kawą? Czy musisz z niej całkowicie rezygnować? Kawa (niesłodzona i bez mleka) jest zdrowa! Jej działanie antyrakowe jest udowodnione naukowo. Miej jednak na uwadze fakt, że wypijając filiżankę kawy, powinieneś wypić (dodatkowo do swojego zapotrzebowania) 250 ml wody. Prościej mówiąc – jeśli Twoje zapotrzebowanie wynosi 1800ml wody, a wypiłeś dwie filiżanki kawy – tego dnia musisz spożyć łącznie 2300 ml wody.


DLACZEGO WARTO PIĆ WODĘ?


Poniżej przedstawiamy kilka powodów, które powinny zachęcić Cię do picia wody.

Zapewne nie raz zdarzyło Ci się usłyszeć od znajomych radę: „Pij dużo wody!”, gdy narzekałeś na jakieś dolegliwości. Nie ukrywajmy – niewielu z nas się do tego stosuje. No, bo jak to? Woda jest rozwiązaniem wszystkich naszych problemów? Oczywiście, że nie. Ale ma bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm. Przybliżymy Ci to w kilku poniższych punktach.


WODA DAJE POWERA DO DZIAŁANIA

Woda stanowi ok. 70% masy naszego ciała, zatem jest nam niezbędna do normalnego funkcjonowania. Zmęczenie może być jednym ze skutków odwodnienia. Z uwagi na to, że nasz organizm nie jest w stanie magazynować dużych ilości wody, sami musimy zadbać o to, aby te zapasy uzupełniać. Pijąc dużo wody zwalczymy zmęczenie, zyskamy więcej energii i poczujemy się lepiej. Ponadto wpłynie to na pracę mózgu, w tym pamięć i koncentrację.


WODA WSPOMAGA ODCHUDZANIE

Jak? Powstrzymując apetyt! Pijąc wodę wypełniamy żołądek, przez co odczuwamy uczucie sytości. Dzięki temu nasz apetyt się zmniejsza i rzadziej sięgamy po różne kaloryczne przekąski, czego pozytywnym skutkiem jest utrata zbędnych kilogramów.


WODA PRZYSPIESZA METABOLIZM I POPRAWIA TRAWIENIE 

Naturalne tempo metabolizmu mamy zapisane w genach. Oczywiście nie istnieje złoty środek, dzięki któremu nasz metabolizm nabierze szalonej prędkości. Jest jednak kilka sposobów, aby go przyspieszyć, między innymi – jak łatwo się domyślić – picie wody. Trzeba przy tym pamiętać, że jest to proces długofalowy i nie przyniesie oczekiwanych rezultatów już po tygodniu czy po miesiącu.
Woda bierze czynny udział w transporcie pokarmu w przewodzie pokarmowym. Jest składnikiem śliny, soku żołądkowego, soku jelitowego oraz żółci. Jeśli jej poziom jest nieodpowiedni, procesy trawienne zostają zaburzone.


WODA OCZYSZCZA

Woda oczyszcza wątrobę i nerki – wypłukuje z organizmu toksyny i zbędne produkty przemiany materii. Dzięki temu poprawia się wygląd naszej skóry – jest bardziej nawilżona i zwiększa się jej elastyczność. Niedobór wody może objawiać się na dwa sposoby: suchą, łuszczącą się skórą LUB nadmiernym wydzielaniem się sebum (w ten sposób broni się przed suchością; wiąże się to z przetłuszczaniem się włosów, zaskórnikami i pryszczami).


WODA REGULUJE TEMPERATURĘ CIAŁA

Prościej mówiąc – wydziela się w postaci potu, dzięki czemu nasz organizm się nie przegrzewa.


WODA TRANSPORTUJE SKŁADNIKI ODŻYWCZE

Dzięki niej są dostarczane do wszystkich narządów.


WODA ZAPOBIEGA BÓLOWI GŁOWY

Często boli Cię głowa? Jedną (ale nie jedyną) z przyczyn może być wspomniane w punkcie pierwszym odwodnienie. Istnieje szansa, że pijąc wodę regularnie zmniejszysz częstotliwość występowania tytułowego bólu, a także migren, jeśli na nie cierpisz.


I na koniec jeden z najbardziej oczywistych powodów – NIC NIE GASI PRAGNIENIA LEPIEJ NIŻ WODA. Zapewne zwróciłeś uwagę na to, gdy chce Ci się pić i sięgasz po słodki napój – Twoje pragnienie nie znika, a wręcz przeciwnie, jest wzmożone. Następnym razem w takiej sytuacji napij się wody – najlepiej małymi łykami. Pamiętaj o tym, aby pić wodę również wtedy, kiedy pragnienia nie odczuwasz. Pozwoli Ci to zapobiec wspomnianemu już odwodnieniu organizmu, a także – przyniesie Ci to same pozytywne efekty. Woda powinna być głównym źródłem płynów w naszej diecie.


BONUS DO ZAMÓWIENIA SUVIBOX


Nasz SuViBox’owy team pije dużo… nawet bardzo dużo.

WODY oczywiście :)

W związku z tym postanowiliśmy się nią z Wami podzielić. Od początku roku dzięki współpracy z firmą Aqua Vitea do każdego zamówienia dołączamy wodę (375ml) o wysokiej mineralizacji (915mg/l). To dobry sposób na uzupełnienie w organizmie składników mineralnych i mikroelementów. Tracimy je wraz z potem, a picie wody mineralnej o wysokiej mineralizacji to najbardziej naturalny sposób ich dostarczenia.

Jeśli korzystasz z naszych usług, ale w dalszym ciągu należysz do grona osób, którym trudno się przekonać do picia wody – zacznij z nami metodą małych kroków.

Trzymamy kciuki!


Odwiedź nasz profil na Facebooku: Kliknij facebook.pl/suvibox lub wpisz Catering Dietetyczny Suvibox w wyszukiwarkę FB

Znajdziesz nas również na Instagramie! Kliknij @suvibox_catering lub wpisz Catering Dietetyczny Suvibox w wyszukiwarkę IG

Naszych dań możesz wyszukiwać pod hasztagami: #suvibox #suviboxcatering #suvibox_catering #suviboxteam 

Catering Dietetyczny SuviBox | Catering Dietetyczny Łódź | Catering Dietetyczny Warszawa | Catering Dietetyczny Rzeszów | Metoda Sous Vide | Najzdrowsza Dieta Pudełkowa