Catering dla
KOBIET W CIĄŻY | Dieta pudełkowa w ciąży

przygotowywana metodą sous vide

Makra:

Średni tygodniowy bilans makroskładników

      15-25%    białka

      25-35%    tłuszcze

      45-55%    węglowodany

 

Wartości mogą nieznacznie (bez wpływu na dietę) różnić się w ujęciu dziennym, tygodniowym – zależą od dostępności świeżych składników. Finalny rozkład makroskładników jest podawany każdorazowo na naklejce umieszczonej na każdym posiłku.

Czym jest dieta dla kobiet w ciąży?

Odpowiednie posiłki w tym wymagającym czasie pozwalają utrzymać dobrą formę ciała oraz prawidłowe funkcjonowanie najważniejszych organów. Warto pamiętać o właściwej ilości białka, węglowodanów oraz zdrowych tłuszczów, o co zadbamy w tym rodzaju diety.

Dieta jest ważnym elementem na każdym etapie naszego życia. Jednak w ciąży prawidłowe odżywianie jest ważne podwójnie. Nie dlatego, że mamy jeść za dwoje, ale dla dwojga. Prawidłowy bilans białka, węglowodanów oraz tłuszczy sprawi, że Twoje ciało utrzyma znakomitą formę, a Twoje dziecko będzie rozwijało się prawidłowo.

Jaki jest cel diety dla kobiet w ciąży i do kogo jest skierowana?

Celem cateringu dietetycznego dla kobiet w ciąży nie jest odchudzenie, ale zapewnienie jej jak najbardziej wartościowych odżywczo posiłków, dostosowanych do potrzeb jej i rozwijającego się w niej maluszka. Chodzi też o takie komponowanie posiłków, aby ułatwiały one wchłanianie dodatkowych substancji niezbędnych dla zdrowia dziecka.

Zastanawiasz się, co masz jeść, aby nadmiernie nie przytyć i szybko wrócić do formy po ciąży?

Nie wiesz ile mięsa, nabiału czy owoców powinno się znaleźć w Twojej diecie, aby Twój i Twojego dziecka organizm miał dostarczoną dostateczną ilość witamin?

 

Z pomocą przychodzimy my. Zbilansujemy dla Ciebie dietę pod względem zawartości węglowodanów, białka oraz tłuszczy, ale również witamin z grupy B oraz wapnia.

 

Zapewniamy pomoc przy prawidłowym doborze kaloryczności diety. Jest to bardzo ważne aby w tym okresie podaż kalorii nie była zbyt mała, ale nie może również być zbyt duża. Nadmierna masa ciała u mamy może powodować nadciśnienie tętnicze, cukrzycę ciężarnych lub nadmierną masę ciała dziecka.

Jakie składniki zawiera catering dla kobiet w ciąży?

W diecie kobiety ciężarnej, szczególnie w II i III trymestrze ciąży, każdego dnia powinno znaleźć się ok. 20-25% białka pochodzącego z chudego mięsa, nabiału oraz strączków, które dostarczają składników budulcowych dla płodu; 50 – 55% węglowodanów złożonych pochodzących z produktów pełnoziarnistych będących źródłem energii, ale i błonnika pokarmowego; 20-25% tłuszczy, które są ważne do rozwoju mózgu i wzroku u malucha. Szczególnie ważne są niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.

 

Oczywiście nie może też zabraknąć świeżych warzyw i owoców, które dostarczają witamin. Jeśli jesteś w ciąży i nie masz pomysłu na zdrowe posiłki, które dostarczą ci potrzebnych składników, nasz rodzaj diety dla kobiet w ciąży zapewni wszystkie wymogi.

 

Dieta dla kobiet w ciąży składa się z 5 posiłków i jest dostępna w różnych kalorycznościach : 1500 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal, 2500 kcal. Tak jak w każdej naszej diecie – przy przygotowywaniu posiłków posługujemy się metodą sous-vide.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania cateringu dla kobiet w ciąży?

Przeciwwskazaniem do stosowania naszej diety są alergie pokarmowe.

Dołącz do grona zadowolonych klientów

Wypróbuj diety SuViBox i ciesz się urozmaiconą dietą dostarczaną codziennie do Twoich drzwi.

Jakich efektów można się spodziewać podczas stosowania diety pudełkowej w ciąży?

Prawidłowe odżywienie organizmu wspomaga zdrowy rozwój dziecka i przyspieszy powrót do formy po porodzie. Ustrzeże nas przed anemią i niedoborami witamin, które po okresie ciąży mogą powodować łamliwość paznokci, wypadanie włosów czy gorszy wygląd cery.

Jakie produkty znajdziesz w cateringu dla kobiet w ciąży?

– mięso
– warzywa strączkowe
– nabiał i jaja
– warzywa, owoce
– pełnoziarniste kasze, ryże, makarony
– ryby
– orzechy
– oleje z pierwszego tłoczenia tj. olej lniany, dyniowy, rzepakowy
Z diety zostały wykluczone wszystkie produkty zawierające niepasteryzowane mleko i jego przetwory, surowe mięso, ryby i kiełki.

Czy istnieją skutki uboczne diety dla kobiet w ciąży?

Promienny wygląd i zdrowie Twoje i Dziecka.

PRZECHOWYWANIE w temperaturze 2-4 °C. Spożyć do 48h.

Przykładowe menu

Śniadanie

Jajecznica ze szczypiorkiem podana z pieczarkami i pieczywem pełnoziarnistym

II śniadanie

Tapioka kokosowa z chia i miętą

Obiad

Strogonow z kluseczkami półfrancuskimi oraz buraczkami w glazurze

Podwieczorek

Krem pomidorowy z bazylią i mozzarellą i grzankami

Kolacja

Klops drobiowy z brokułem podany na bukiecie sałat  z sosem czosnkowym oraz pieczywem

Dołącz do grona zadowolonych klientów

Wypróbuj diety SuViBox i ciesz się urozmaiconą dietą dostarczaną codziennie do Twoich drzwi.