Blog
dieta pudełkowa sirt
Oceń ten post:

Na czym polega dieta SIRT (sirtuinowa)? Dozwolone produkty, zasady i efekty

Dietę sirtuinową spopularyzowała Adele. Czym tak naprawdę jest ten plan żywieniowy? Ile można schudnąć? Czy dzięki stosowaniu diety faktycznie można przejść tak spektakularną metamorfozę, jak ta, którą swoim fanom zaprezentowała brytyjska gwiazda muzyczna?

Dieta sirtuinowa – czym jest?

Dieta sirtfood, zwana dietą sirtuinową oraz dietą Adele, to program żywieniowy, który polega na aktywowaniu sirtuin – białek SIR (Silent Information Regulator), które są enzymami odpowiedzialnymi za udział w wielu procesach biologicznych. Działają przeciwzapalnie i powstrzymują procesy utleniania, które przyspieszają starzenie. Badacze są zdania, że sirtuiny pomagają zapobiegać miażdżycy oraz chorobie Alzheimera czy Parkinsona (poprzez blokowanie genów, które mogą odpowiadać za tendencje do zapadania na te dolegliwości).

Na podstawie tych obserwacji powstała dieta sirtuinowa. Cieszy się ona ostatnio dużą popularnością, ale też, ze względu na dość rygorystyczne zasady, wywołuje wiele kontrowersji.

Dieta sirtfood – zasady

Zasady, którymi trzeba się kierować podczas diety SIRT, spowodowały, że jest ona uznawana za jedną z najbardziej wymagających. Królują w niej produkty roślinne, bogate w antyoksydanty. Ogranicza się natomiast produkty bardziej kaloryczne. Dodatkowo dieta podzielona jest na etapy, co ma przybliżyć stosującą ją osobę do oczekiwanych efektów – wszystko dzięki wskazaniu, ile potrwa pozbywanie się kilogramów.

Dieta SIRT – etapy

Dieta SIRT składa się z kilku etapów.

Pierwszy jest stanowczo bardziej wymagający. Trwa około 3 dni, podczas których można spożywać jedynie 1000 kcal w ciągu doby. Przyjmowane posiłki powinny mieć formę koktajli lub zup. Zaledwie jeden z czterech może mieć stałą formę.

Drugi etap trwa kolejne 4 dni. Wówczas można dodać drugi stały posiłek, a liczbę koktajli zmniejszyć do dwóch. Wzrasta też zawartość kaloryczna posiłków – wolno przyjąć nawet 1500 kcal.

Na obu etapach produkty, z których komponuje się posiłki, powinny być bogate w polifenole – te zaś obecne są głównie w warzywach i owocach.

Trzeci etap kończy pierwszą fazę diety. Można wówczas znieść ograniczenie kaloryczne. Od tej pory posiłki powinny mieć formę jednego koktajlu i trzech dań stałych. Etap ten trwa kilka dni, po których wraca się do stosowania diety indywidualnej, jaką należy jednak wzbogacać o bogate w polifenole warzywa i owoce. Dieta powinna być też odpowiednio zbilansowana.

Dieta SIRT – co jeść?

Komponując każdy kolejny posiłek, należy pamiętać o polecanych produktach. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak prostym planem żywieniowym jest dieta SIRT. Co jeść podczas jej stosowania?

Do zalecanych produktów należą:

  • zielone warzywa liściaste: seler naciowy, szpinak, rukola, jarmuż, natka pietruszki, lubczyk;
  • czerwona cebula;
  • czerwona cykoria;
  • wszystkie owoce jagodowe;
  • truskawki;
  • kasza, płatki i mąka (gryczane);
  • orzechy;
  • gorzka czekolada bez cukru;
  • herbata zielona typu matcha;
  • oliwa z oliwek.

Mleko w diecie SIRT nie jest polecane – o wiele częściej twórcy przepisów wybierają napoje migdałowe, sojowe czy kokosowe.

Dieta SIRT – ile można schudnąć?

Podczas stosowania diety SIRT Adele pozbyła się ok. 40 kg. Zdjęcia piosenkarki stały się wówczas powodem, dla którego więcej osób zechciało wypróbować ten sposób żywienia. Warto jednak przypomnieć, że Adele dodatkowo korzystała ze wsparcia trenerów, którzy motywowali ją do codziennej pracy nad sylwetką. To dzięki treningom i diecie SIRT uzyskała tak zachwycający efekt. Ponadto, chcąc wziąć przykład z Adele, trzeba pamiętać, że – jak podczas każdej diety – należy zadbać szczególnie o samopoczucie i zdrowie. Dieta ta nie jest wskazana dla kobiet w ciąży i karmiących oraz dla chorych na przewlekłe choroby układu pokarmowego czy nerek. Dodatkowo, w przypadku osób regularnie uprawiających sport, zaleca się pominięcie jej pierwszych dwóch etapów – ze względu na intensywny wysiłek fizyczny niska kaloryczność może spowodować pojawienie się problemów zdrowotnych.

Podsumowanie

Dla zainteresowanych dietą SIRT SuViBox ma doskonałą wiadomość: mamy ją w ofercie! Dzięki temu każdy, kto chce spektakularnej przemiany, z naszą pomocą może ją osiągnąć.

W przygotowanej przez nas diecie SIRT uwzględnione są opisane powyżej etapy. Oferujemy plan żywieniowy rozpisany na 22 dni, po których dieta się kończy. Można wówczas wrócić do swojego codziennego sposobu żywienia, pamiętając o uzupełnieniu go zdrowymi koktajlami i daniami sirtuinowymi. Proponujemy także dietę ODCHUDZAJĄCĄ, w przypadku której dostępne są cztery warianty kaloryczne – od 1000 do 1800 kcal. W jej skład wchodzą odpowiednie koktajle, dlatego może ona okazać się dobrym wyborem dla osób kończących dietę SIRT, a planujących dalsze, powolne pozbywanie się nadprogramowych kilogramów.

Skontaktuj się z nami i porozmawiaj z dietetykiem. Pomoże on zaplanować Twoje odchudzanie z dietą SIRT lub zaproponuje inne, lepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Oceń ten post:
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

* pola obowiązkowe

Dołącz do grona zadowolonych klientów

Wypróbuj diety SuViBox i ciesz się urozmaiconą dietą dostarczaną codziennie do Twoich drzwi.